OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

MAS v roce 2020

Vážení přátelé, partneři a příznivci Místní akční skupiny Východní Slovácko,

rok 2020 byl pro nás všechny poněkud zvláštní a vyčerpávající. Setkávání a jindy obvyklé každodenní aktivity probíhaly v omezené podobě, běžný i pracovní život skýtal mnoho nejistot. Přesto se nám však podařilo několik věcí, se kterými bychom Vás na následujících řádcích rádi seznámili.

Jak bylo u nás v posledních letech zvykem, na počátku roku jsme vyhlásili výzvu na podporu zemědělských i nezemědělských podnikatelů. Tentokrát jsme měli připraveno přes 2,5 mil. Kč a sešlo se 26 žádostí o podporu, jejichž celková požadovaná dotace činila více jak 5 mil. Kč. Po kontrole přijatelnosti a věcném hodnocení náš spolek vybral a doporučil k financování 15 projektů.

Po několika letech se nám konečně podařilo v květnu vyhlásit výzvu na podporu spolků a spolkové činnosti. Pro tuto oblast jsme vyčlenili 2 mil. Kč, které téměř beze zbytku vyčerpalo 12 projektů.

S blížícím se novým rokem přichází konec dotačního období 2014-2020, ve kterém jsme již rozdělili téměř všechny prostředky. Z tohoto důvodu jsme další výzvy v letošním roce nevyhlašovali.

Rok 2021 nám přináší nové dotační období 2021-2027, které však jako to minulé bude pravděpodobně zpožděno. Čerpání nových prostředků nebude proto zřejmě možné dříve než v první polovině roku 2022. Abychom však byli co nejdříve připraveni, zpracováváme tzv. Strategii komunitně vedeného místního rozvoje 2021-2027. Tedy dokument, ve kterém společně určujeme, co je v našem regionu třeba zlepšit a dále rozvíjet. Rádi bychom v této oblasti znali i Váš názor a byli bychom rádi, kdybyste se do jeho přípravy zapojili i Vy! Své náměty a podněty nám můžete kdykoliv zaslat na email vychodnislovacko@gmail.com nebo se zastavit v kanceláři MAS (Suchá Loz 72, 1. patro). Případně se můžete zúčastnit veřejného projednání, které se bude 7. 1. 2021.

Přejeme všem krásné Vánoce, pevné zdraví a klidný rok 2021.

MAS Východní Slovácko, z.s.

PF2021_modrá.png

Aktuality

 • 04 Led 2021

  Místní akční plán vzdělávání II. ORP Uherský Brod

  Téměř rok a půl je naše MAS zapojena do projektu Místní akční plán vzdělávání II. ORP Uherský Brod (MAP II). Za tuto dobu byla v rámci projektu zrealizována řada aktivit, zejména semináře pro rodiče a pedagogy. Mnohé z nich se nám vlivem okolností v loňském roce přetavily do webinářů.

 • 21 Pro 2020

  MAS v roce 2020

  I přes změny a výzvy, které rok 2020 přinesl, jsme pokračovali v naší činnosti. Přečtěte si co se nám v končícím roce povedlo a co plánujeme dále.

 • 18 Pro 2020

  Veřejné projednání Strategie 2021-2027

  Pojďte s námi diskuvat novou Strategii komunitně vedeného místního rozvoje na období 2021-2027, jež zpracovává MAS Východní Slovácko, z.s. Váš názor může změnit směřování kudy se budeme několik dalších let ubírat.

 • 27 Lis 2020

  Sběr projektových záměrů na období 2021-2027

  Místní akční skupina Východní Slovácko v současné době sbírá podklady pro tvorbu strategie dalšího rozvoje území MAS na období 2021-2027. Díky této strategii bude možné v území čerpat na vybrané oblasti finanční prostředky a směřovat další růst našeho regionu. 

  Dovolujeme si Vás touto cestou požádat o pomoc s nastavením této strategie. Pro tyto účely sestavujeme zásobník projektů, díky čemuž získáme přehled o tom, jaké záměry plánujete a budeme tak moci efektivněji zacílit novou strategii. 

  V případě, že plánujete využít dotaci na svoji činnost nebo projekt, vyplňte prosím připravený dotazník.

archív

Činnost MAS finančně podporují

 

Podporovatelé MAS

 

Spolupracujeme
Ministerstvo pro místní rozvoj Ministerstvo zemědělství Ministerstvo práce a sociálních věcí Ministerstvo životního prostředí Ministerství školství, sportu a tělovýchovy
Státní zemědělský fond Centrum pro regionální rozvoj Agentura ochrany přírody a krajiny ČR Zlínský kraj Mendelova univerzita
Národní síť místních akčních skupin Východní Slovácko Mikroregion Bílé Karpaty Sdružení místních samospráv Celostátní síť pro venkov