OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

MAS v roce 2020

Vážení přátelé, partneři a příznivci Místní akční skupiny Východní Slovácko,

rok 2020 byl pro nás všechny poněkud zvláštní a vyčerpávající. Setkávání a jindy obvyklé každodenní aktivity probíhaly v omezené podobě, běžný i pracovní život skýtal mnoho nejistot. Přesto se nám však podařilo několik věcí, se kterými bychom Vás na následujících řádcích rádi seznámili.

Jak bylo u nás v posledních letech zvykem, na počátku roku jsme vyhlásili výzvu na podporu zemědělských i nezemědělských podnikatelů. Tentokrát jsme měli připraveno přes 2,5 mil. Kč a sešlo se 26 žádostí o podporu, jejichž celková požadovaná dotace činila více jak 5 mil. Kč. Po kontrole přijatelnosti a věcném hodnocení náš spolek vybral a doporučil k financování 15 projektů.

Po několika letech se nám konečně podařilo v květnu vyhlásit výzvu na podporu spolků a spolkové činnosti. Pro tuto oblast jsme vyčlenili 2 mil. Kč, které téměř beze zbytku vyčerpalo 12 projektů.

S blížícím se novým rokem přichází konec dotačního období 2014-2020, ve kterém jsme již rozdělili téměř všechny prostředky. Z tohoto důvodu jsme další výzvy v letošním roce nevyhlašovali.

Rok 2021 nám přináší nové dotační období 2021-2027, které však jako to minulé bude pravděpodobně zpožděno. Čerpání nových prostředků nebude proto zřejmě možné dříve než v první polovině roku 2022. Abychom však byli co nejdříve připraveni, zpracováváme tzv. Strategii komunitně vedeného místního rozvoje 2021-2027. Tedy dokument, ve kterém společně určujeme, co je v našem regionu třeba zlepšit a dále rozvíjet. Rádi bychom v této oblasti znali i Váš názor a byli bychom rádi, kdybyste se do jeho přípravy zapojili i Vy! Své náměty a podněty nám můžete kdykoliv zaslat na email vychodnislovacko@gmail.com nebo se zastavit v kanceláři MAS (Suchá Loz 72, 1. patro). Případně se můžete zúčastnit veřejného projednání, které se bude 7. 1. 2021.

Přejeme všem krásné Vánoce, pevné zdraví a klidný rok 2021.

MAS Východní Slovácko, z.s.

PF2021_modrá.png

Aktuality

 • 23 Dub 2021

  Koncepce rozvoje cestovního ruchu - Slovácko

  Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu, v současné době sbírá podklady pro Koncepci rozvoje cestovního ruchu. Zapojte se do dotazníkového šetření.

 • 30 Bře 2021

  Den Slovácka 9. 4. 2021

  Ukažme si, co nám Slovácko nabízí a jak využíváme místní výrobky a služby v každodenním životě. Třeba tím inspirujeme někoho ze svého okolí, kdo o produktu či službě neví.

 • 25 Bře 2021

  Šablony - metodická pomoc

  MAS Východní Slovácko, z.s. nabízí školám v regionu metodickou pomoc při realizaci Projektů zjednodušeného vykazování - šablon (I, II, III).

 • 19 Bře 2021

  Výzva všem slováckým kuchařkám a kuchařům

  Region Slovácko vydává KUCHAŘKU TRADIČNÍCH POKRMŮ NA SLOVÁCKU, pokud nějaký tradiční recept vlastníte, prosím, podělte se o něj. Recepty můžete zaslat slovackakucharka@slovacko.cz

Archív

Činnost MAS finančně podporují

 

Podporovatelé MAS

 

Spolupracujeme
Ministerstvo pro místní rozvoj Ministerstvo zemědělství Ministerstvo práce a sociálních věcí Ministerstvo životního prostředí Ministerství školství, sportu a tělovýchovy
Státní zemědělský fond Centrum pro regionální rozvoj Agentura ochrany přírody a krajiny ČR Zlínský kraj Mendelova univerzita
Národní síť místních akčních skupin Východní Slovácko Mikroregion Bílé Karpaty Sdružení místních samospráv Celostátní síť pro venkov